Труден успех за Реал, битката в Примера продължава

08:32
Подобно на лидера Барселона, Реал Мадрид също постигна трудна и минимална победа с 1:0 при гостуването си на Рекреативо. Успехът, който дойде след гол на Марсело в 49-а минута, отново съкрати разликата между "каталунците" и "белия балет" на 6 точки.

Първото полувреме завърши при резултат 0:0, въпреки добрите възможности и пред двата отбора. Четири минути след подновяването на играта обаче, Фернандо Гаго изведе Марсело зад защитата на Рекреативо и крайният бранител на "белия балет" не сбърка – 1:0 за Реал. Клаас Ян Хунтелаар минута по-късно пропусна сам срещу вратаря на домакините.

Ариен Робен в 73-а минута също имаше добра възможност за втори гол, но не успя да отбележи. Икер Касияс малко преди края направи дежурното си невероятно спасяване и благодарение на страхотния му рефлекс "кралския клуб" успя да задържи крехкия си аванс.