Нюелс Олд Бойс стигна до зрелищен хикс с Ривър Плейт

10:02
Ривър Плейт пропусна "златен" шанс за излизане на второ място в аржентинското първенство по футбол, след като пропиля два гола преднина за крайното равенство 3:3 срещу Нюелс Олд Бойс в среща от шестия кръг на аржентинското първенство по
футбол.

Пабло Перес откри резултата за гостите Нюелс Олд Бойс още в 12-та минута, но Ривър стигна до пълен обрат и поведе с два гола до 67-та минута. Легендарният френски нападател Давид Трезеге, който има и аржентински корени, изравни в 20-та минута, а само три по-късно уругваецът Родриго Мора даде аванс на домакините. Те поведоха с 3:1 в средата на втората част чрез Роджелио Мори, но мачът съвсем не беше свършил. Инасио Скоко, преминал през гръцкия АЕК Атина, намали с гол от дузпа в 70-та минута и още в следващата по-сериозна атака изравни за крайното 3:3.

Това остави Ривър на девето място, докато Нюелс Олд Бойс зае втората позиция с точка изоставане от Бока Хуниорс. Бока завърши наравно 1:1 като гост на Архентинос Хуниорс.