Дидие Дрогба прати Челси на финал за ФА Къп

10:32
Арсенал загуби с 1:2 от Челси в полуфинален мач за ФА Къп, игран на "Уембли" и отпадна от турнира. "Топчиите" поведоха с гол на Тио Уолкът, но попадения на Флоран Малуда и Диде Дрогба класираха "сините" на финала.

Още в 4-а минута Дидие Дрогба можеше да изведе "сините" напред след ужасяваща грешка на Лукаш Фабиански, но защитник на "топчиите" изби от гол линията.

Тио Уолкът откри за тима на Арсен Венгер в 18-а минута след изстрел и лек рикошет в ръката на противников защитник. В 23-а минута Флоран Малуда пропусна да изравни. Десет минути по-късно обаче, Малуда се реваншира и след чудесен дълъг пас на Франк Лампард вкара за 1:1. След това Никола Анелка удари гредата в 37-а и пропусна да обърне мача в полза на Челси.

След почивката в 48-а минута Емануел Адебайор пропусна от добра позиция. Последваха няколко опасни, но безрезултатни атаки за "сините". В 59-а минута Робин ван Перси не успя да засече ниско центриране на Уолкът.

В 84-а минута Дидие Дрогба получи дълъг извеждащ пас от Франк Лампард, надбяга защитник на Арсенал, преодоля вратаря Фабиански и вкара победния гол за Челси.

Съставите на двата отбора:

Арсенал:
Фабиански, Ебуе, Туре, Силвестре, Гибс, Уолкот, Фабрегас, Диаби, Денилсон, Ван Перси, Адебайор

Челси: Чех, Иванович, Алекс, Тери, А. Коул, Балак, Лампард, Есиен, Малуда, Анелка, Дрогба

Rysalka
20.04.2009 11:45

Челси са най-противния отбор бляк баси късметлиите

SG_favorit_
19.04.2009 17:22

Колкото и да ме е яд на този Дрогба, защото съм фен на Ливърпул, *wink* признавам си, че е страхотен футболист и наистина има място в Челси, ако искат да печелят и занапред ...

niksara
19.04.2009 16:08

Челси ще падат с по повече от 2 гола с Барселона

jivko_iankov
19.04.2009 04:09

мн отрано почна да говориш за вращане е леккк..мноо ми знаеха устите предии ма4а пет на нула схетст на нула..с измисления автогол на коул и тоя гибс като я из4исти ..спокоино си зимахте резонната троика *smile* споко ман4о сакати умрели пак ще ви я дадат! недеи мисли ощя да за финала да не си останете сас мисленето и с малката надежда за следващия сезонCHELSEAAAAAA

19.04.2009 04:02

да не псувате пак след ма4а вратаря или силвестър че те са виновни...или сме6ната ви игра вав за6тита..и не ми викаи малак дарт педерас умрял

Barazite
19.04.2009 02:30

jivko_iankov моито момче радвай се на подарената победа от стана на арсенал.нали знаеш сичко се връща на тоя свят и мисля да си го върнеме с лихвите,ако ест стигнете финал ШЛ

Tovalan
19.04.2009 01:39

Първо: научи се да пишеш правилно! Второ: Недей говори глупости, защото се видя кой е победителя, вижда се и този сезон! Трето: когато пораснеш малко, тогава говори кой бил смотаняк и кой не!

19.04.2009 01:15

аве еи смотаниак ...4елси ва размазаха второто полувреме вие незнахте каде сте е е ..второ..ко ко ко голяма раута нов трениор си4ко ново..ся само да фанемм схте ядете кура насред олд трафор..кои не ва би вас..само дето уест броми4 не са...има време на финала схте си прикааме..ако утре не си земете троика от cahill!!!!!!!!!

Tovalan
19.04.2009 00:03

jivko_iankov, каква подарена ШЛ бълнуваш!? Кое беше подареното на Юнайтед-подхлъзването на Тери ли!? Мислете малко преди да говорите глупости бе, аман от келеши! И още нещо-смешки от Манчо ама ви унижиха с 3-0 и отменен чист гол!

DoN_vOLen
18.04.2009 23:39

в мн добра серия са челси а пляс това и играят в момента красив футбол!

18.04.2009 22:40

време беше да покажем истинската си играаа идва и времето когато ще размажем ония смешки от ман4о на финала да си варнем за подараната ШЛ....с гуус хидинк 4елси ма4ка наред сме6ници..тоя сезон мн добра играа....арсенал ливърпуул идва времето и на барса и ман4о...CHELSEA FOREVER....BLUE IS THE COLOUR FOOTBALL IS THE GAME CHELSEA FOREVER..