Меси блести срещу Парагвай (видео)

09:21
Лионел Меси направи великолепен мач при шестата поредна победа на националния отбор на Аржентина, който се наложи с 3:1 над Парагвай и оглави класирането в световните квалификации по футбол в зона Южна Америка. Гаучосите, които са сред основните фаворити за спечелване на титлата от първенството в Бразилия, успяха да надвият парагвайците в световна квалификация у дома за първи път от 39 години насам, с което изпратиха съперниците си в дъното на класирането.

Футболистите на Реал Мадрид - Анхел Ди Мария и Гонзало Игуаин вкараха първите два гола за Аржентина, а Меси добави третия и удари две греди. Той можеше да запише петия си хеттрик за националния тим, но ще се задоволи и с десети гол от последните шест мача.

"Мачът беше много хубав. Още по-хубаво и лесно става, когато публиката ти дава толкова много любов", каза Меси.

Радамел Фалкао донесе победата на Колумбия срещу Уругвай в друг мач от седмия квалификационен кръг в Южна Америка. Той изведе отбора си напред с гол във втората минута на срещата, а две попадения на Теофило Гутиерес и едно на Камило Сунига оформиха разгромното 4:0 над четвъртите в света. Победата изкачи колумбийците на петото място в класирането, но поради директното класиране на домакина Бразилия, то дава място само за междуконтинентален плейоф. Уругвай е с точка аванс на четвърта позиция.