Локо София мина и през Черно море

14:48
Локомотив София победи Черно море с 3:2 в дербито между двата отбора от 22-я кръг на родната А група. Гол на защитника Дарко Савич даде преднина на столичани в битката за третото място, но Александър Александров - Алекс изравни от дузпа в края на първата част. След почивката Виктор Шпишич и Зоран Балдовалиев донесоха успеха на тима от Надежда, а Йордан Юруков върна един гол за Черно море.

Силно играещият през пролетта отбор на "железничарите" не успя да наложи домакински натиск и дори първите 15 минути гостите бяха по-добрият отбор.

В 22-а минута обаче Виктор Шпишич пропусна от чиста позиция да изведе Локомотив напред, а след това и Мартин Камбуров пропиля добра възможност. "Моряците" отвърнаха с няколко опасни контри, но до сериозни опасности пред вратата на "железничарите" не се стигна. В 32-а минута Камбуров бе оставен на добра позиция в полето на Черно море, но би в тялото на защитник.

В 36-а минута Дарко Савич посрещна една избита топка на границата на наказателното поле и откри резултата в полза на Локо. В 43-а минута съдията свири дузпа за гостите и Алекс изравни от бялата точка.

Второто полувреме започна с опасен удар на Александров към вратата на Локомотив. В 58-а минута обаче Виктор Шпишич проби опасна през центъра на наказателното поле на гостите и с хубав шут направи резултата 2:1 в полза на домакините. В 72-а минута Зоран Балдовалиев засече ниско центриране и покачи на 3:1 за домакините.

В 85-а минута Юруков върна един гол за Черно море, но до обрат не се стигна.

Съставите на двата отбора:

Локомотив София: Галев, Марков, Дзаферович, Пасков, Савич, Атанасов, Шпишич, Дяков, Караджинов, Балдовалиев, Камбуров

Черно море: Илчев, Бачев, Т. Дяков, Борносузов, Домакинов, Лазаров, Георгиев, Юруков, Александров, Манолов, Димов

Futbulfen
18.04.2009 18:10

Безспорно Окука е много добър специалист и някак си вдигна сериозно класата на Локото най-вече като манталитет и разбира се стил(който не виждам от друг български отбор).И все пак си мисля,че тази серия ще свърши още в следващия кръг..Локо Пд ще спре серията може би с "Х".Колкото до мача на чорбата днеска не ми се вярва Пирин да повтори мача за купата..по скоро ц(*ка ше си победи със същата грозна и слаба игра както до сега.Въпреки т'ва всички ние сме длъжни да се надяваме *cigarette*

KIBRIT
18.04.2009 17:57

Локомотив е много добър в момента,но загуба на точки от ЦСКА с Пирин,звучи пресилено.

Milan1989
18.04.2009 17:53

Първенството стана много интересно ако днес и ЦСКА изгубят точки срещу Пирин...Това трябваше да стане преди 5 години,но и сега е добре. *joking*

cesekarchetooo
18.04.2009 17:51

Има твърде много до нашият мач с тях. Нещата се променят, играта на отборите - също. Не мога да си представя как Локото ще изиграят 15 мача на макс. Много са добри - безспорно, но едва ли ще издържат. Все пак нищо не е сигурно, може би пък подценявам "червено-черните". Ще поживеем, ще видим. *wink*

bacardy_breezer
18.04.2009 17:18

cesekarchetooo в момента и ЛЕВСКИ и ЦСКА са слаби ,недей излиза с ноемра "видя се за ЛЕВСКИ" .Вижда се как Локо във всеки мач бележи по 3+ гола ,а Левски и ЦСКА с ужасно грозна игра и съдийска помощ печелят с по1 гол разлика.Левскар съм ,но истината е такава и неможе да се прикрие ! *stop*

samo_nafta
18.04.2009 17:11

съгласен съм с теб наистина отборите които заслужават наи много да участват в шампионска лига и УЕФА са локото и черно море.ако локото задържи тази форма до края на сезона наистина имат шансове! *thumb_up* *thumb_up*

kitrin
18.04.2009 15:59

в момента нито ЦСКА НИТО ЛЕВСКИ НИТО ЛИТЕКС са наи добрите отбори в БГ а локо сф и 4ерно море

18.04.2009 15:06

Ами то се видя, че Левски не могат да стъпят на пръста на Локото (Камбуров). До нашият мач с тях има доста време, а Локото се вижда, че не играха по перфектен начин. Мое мнение е, че Черно море ги надиграха, главно през първата част (и до 2 гол на Локото)... дузпа 100%-ва, дори и втора можеше да се даде. И не споменавайте късмета, щото Морето на няколко пъти в мача имаха голям малшанс. И за финал - цитат на треньора на Морето след мача: "Не мисля, че сапуненият отбор на Локо Сф ще издържи докрая на сезона". *joking*

18.04.2009 14:54

Съгласен съм.В момента нито Левски нито ЦСКА могат да стъпат на малкия пръст на Локо София.Ако бяха играли по същия начин и през есента те щяха да са шампиони.

iksvel
18.04.2009 14:52

Добър мач, жалко, че беше изпълнен с грубости... И все пак Локо София отново доказаха, че са най-добрият отбор в България. Поздравявам ги за това! Дано именно те се класират за Лига Европа и покажат на Европа какво могат поне този път - в последните 3 сезона на 2 пъти съдиите ги спряха, а 1 път просто късметът не бе на тяхна страна...