Младежите на Шотландия втори в нашата група

09:37
Шотландия си осигури второто място в група 10 на европейските квалификации по футбол за младежи, където трети и извън плейофите е националният отбор на България.

След нулево първо полувреме в Сейнт Мирън срещу Люксембург, Шотландия успя да стигне до три безответни гола през втората част. Халфът Стюърт Армстронг от Дънди Юнайтед откри резултата в 63-та минута, а Лей Грифитс и Тони Уотс от дузпа оформиха крайното 3:0.

Победата е под номер три за шотландците, които се борят за класиране в плейофите. В тях ще играят победителите от десетте групи и четирите втори отбора с най-добри показатели срещу останалите, но до пето място. В квалификациите има две групи с по шест тима и осем с по пет. Лидер в нашата група е Холандия.

За шампионата се класира директно домакинът Израел, който чака други седем противници за надпреварата през 2013 година.