Даксон донесе ценна победа за Локо срещу Славия

17:49
Локомотив Пловдив надделя над Славия с 2:1 в първия мач от поредния кръг на "А" група. Домакините започнаха по-добре срещата и стигнаха до гол още в деветата минута.

Дани Кики надскочи отбраната на "белите" и откри резултата с глава. Даксон центрира от корнер и юношата на Спартак Пловдив разстреля Йордан Господинов.

Софиянци заиграха по- уверено към средата на първото полувреме и в 24-а минута Павле Попара със здрава тупалка от близо не остави шанс на Кирил Акалски, правейки резултата 1:1.

До почивката играта бе равностойно, като пловдивчани пробваха да владеят повече топката.

През второто полувреме Антон Генов свири дузпа за "смърфовете" в 50-а минута и Даксон вкара за 2:1.

В последните минути Славия натисна и играчите на Стевица Кузмановски изпуснаха две- три стопроцентови голови положения и в крайна сметка закономерно загубиха срещата.

След тези три точки Локомотив Пловдив вече е далеч от зоната на изпадащите и привържениците на "черно- белите" могат да дишат по-спокойно.

В друг двубой от "А", който се игра малко по-късно, отборът на Ботев Пловдив постигна победа като гост на Беласица с 2:0.