Лион с 3 точки в голов трилър

11:21
Лион победи с 3:2 като домакин Валансиен в среща от четвъртия кръг на френското първенство в емоционалното сбогуване на вратаря Уго Лорис с феновете на 7-кратните шампиони на Франция.

Централният защитник Жил изненадващо изведе гостите напред в резултата с удар с глава. Само шест минути по-късно Лион достигна до изравняване чрез Мишел Бастош, който се възползва от грешка на вратаря Никола Пенето. Бафетимби Гомис се разписа от дузпа в 21-ата минута и даде аванс в полза на Олимпик.

В 66-ата минута Клеман Грение се разписа с удар от далечна дистанция и увеличи аванса на Лион. Четвърт час преди края Пужол реализира почетно попадение в полза на гостите от Валансиен. Олимпик има актив от 10 точки след четири срещи от новия сезон.

Преди срещата вратарят Уго Лорис поздрави публиката на Стад Жерланд, като броени часове по-рано финализира трансфера си в Тотнъм.