Шампионът с първа победа в Лига 1 за сезона

10:15
Шампионът на Франция Монпелие постигна първа победа от началото на сезона, след като надви като гост Сошо с 3:1 в среща от четвъртия кръг на Лига 1.

Монпелие поведе в 16-ата минута, когато Юнес Белханда бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него на Яя Банана. След почивката Емануел Ерера се възползва от грешка в отбраната на домакините и покачи на 2:0 за Монпелие. Пет минути по-късно резервата Слоан Приват намали за домакините, след като засече с глава центриране на Себастиен Руде – 2:1. В 78-ата минута Реми Кабела оформи крайното 3:1 за шампионите.

След победата си Монпелие събра актив от 4 точки и е на 12-о място във временното класиране. Сошо е на дъното с 4 поредни загуби и без точков актив.