Пирова победа за Ман Сити, Марто Петров остана резерва

23:36
Без Мартин Петров в състава си Манчестър Сити постигна пирова победа с 2:1 над Хамбургер във втори четвърфинален мач от турнира за Купата на УЕФА и с общ резултат 3:4 отпадна от надпреварата.

Гостите имаха шанса да стигнат до ранно попадение. В 12-а минута, Хосе Паоло Гереро бе оставен непокрит в наказателното поле на "гражданите" и перуанецът с клиничен шут вкара за 0:1.

Пет минути по-късно Сити изравни след спорна дузпа, вкарана от Елано. "Гражданите" получиха вдъхновение след гола и се хвърлиха в атака.

В началото на второто полувреме Фелипе Кайседо получи топката на границата на пеналта, финтира персоналния си пазач и отбеляза за 2:1. В 76- а минута капитанът на домакините Ричард Дън получи втори жълт картон за поредния си груб фаул и бе изгонен от главния арбитър на двубоя.

До края на срещата Сити пробва да вкара трети гол, но гостите удържаха и се класираха на полуфинал.

Манчестър Сити- Хамбургер - 2:1

0:1 Хосе Паоло Гереро (12 мин)
1:1 Елано (17 мин-д)
2:1 Фелипе Кайседо (50 мин)

Ето и съставите на двата отбора:

Манчестър Сити: Шей Гивън, Майка Ричардс, Ричард Дън, Уейн Бридж, Винсънт Компани, Пабло Забалета, Фелипе Кайседо, Стивън Айрлънд, Елано, Робиньо, Недъм Онуоха

Хамбургер: Франк Рост, Марсел Янсен, Йорис Матайсен, Микаел Гравгаард, Жером Боатенг, Давид Яролим, Денис Аого, Йонатан Питроипа, Хосе Паоло Гереро, Пиотр Троховски, Ивица Олич