Динамо Киев е първият полуфиналист в УЕФА след 3:0 над ПСЖ

21:19
Динамо Киев е първият полуфиналист в турнира за Купата на УЕФА. Украинският тим разгроми Пари Сент Жермен с 3:0 на свой терен в мач реванш, след като първият сблъсък между двата тима бе завършил наравно 0:0.

Бангура откри резултата за киевчани още в 4-а минута и хвърли в паника френския тим. Дванадесет минути по-късно вратарят на гостите Микел Ландро си вкара автогол и срещата изглеждаше решена още преди почивката.

В 61-а минута Вукоевич отбеляза при поредната контраатака на домакините и трето попадение за Динамо, правейки резултата класически, и изпращайки своя тим на полуфинал в турнира за Купата на УЕФА.

Динамо Киев - Пари Сент Жермен - 3:0

1:0 - И. Бангура - 4 мин
2:0 - Микаел Ландро - 16 мин (автогол)
3:0 - О. Вукоевич - 61 мин

Ето и съставите на двата отбора:

Динамо Киев: Богуш, Бетао, Вукоевич, Саблич, Алиев, Бангура, Ерьоменко, Милевски, Ел Хадори, Нинкович, Юсуф

Пари Сент Жермен: Микел Ландро, Маркос Сеара, Клод Макелеле, Пеги Люиндула, Джулиън Хоарау, Стефан Сесеньон,Сами Траоре, Зумана Камара,Клемент  Шантом, Силвейн АрмандЖереми Клемен

RUSSIA_FAN
17.04.2009 08:01

Продължам да мечтая за финал ВЕРДЕР - ШАХТИОР *thumb_up* *beer*

nachoss
17.04.2009 03:39

bacardy_breezer това, че Левски играе трагично не означава, че някой друг отбор си купува първенството. Така, сега по темата, наистина украинците показват, че когато има средства и желание футбол може да се играе. Да не пропускаме и факта, че двата украински тима са всяка година редовни участници в лигата на богатите. Ще се види и кои от двата украински гранда е по-хитър и по-издръжлив за да играе на "Големия мач". Аз лично искам финал Вердер - Шахтьор, но какъвто и да е немско - украинския сблъсък, че гледаме нападателен футбол защото и четирите тима практикуват такъв. А това кога ще ги стигнем - там нищо не се знае, може след 1, 5, 10, 50 години - просто са важни правилно ръководство, големи инвестиции, воля и търпеливи фенове. *wink*

bacardy_breezer
16.04.2009 23:37

Докато има корупция в БФС така ще е ...тази година ц(*ка си купи титлата и ние ревеме догодина ние ще я купим и те ще реват и така в един омагьосан кръг , от който за жалост няма излизане *sick*

xumuk
16.04.2009 22:46

аз го гледах до 2 0,много се смях на втория гол *smile* радвам се все пак 4е украински отбор стига до тази фаза на турнира. 6ахтиор ве4е и те са 99,9 % на полуфинал.....то маи си4ки страни израстват вав футбола ,а ние си играем наща си игра в наще си уговорени ма4ове...

16.04.2009 21:52

Тази година УКРАИНСКИ отбор ще спечели УЕФА!Динамо или Шахтьор - ШАМПИОН.Само "славянски" отбори взимат УЕФА напоследък - ЦСКА МОСКВА , ЗЕНИТ и сега ще е така *joking*

Bookie
16.04.2009 21:51

Батка не знам как го реши това че ще ги стигнем след 10 години.Като ги гледам украинците и след 100 години не можем ги стигна ако продължаваме така с това първенство.

charpaka
16.04.2009 21:37

Напълно заслужен победител. Гледах мача и съм мн доволен от играта на Киевци. Ще ги стигнем точно след 10 години.