Хановер изкопчи точка от Шалке с гол в края (снимки и видео)

20:44
Хановер 96 и Шалке 04 завършиха 2:2 в последен мач от първия кръг на германското футболно първенство.

Домакините поведоха в края на равностойното първо полувреме. В 43-ата минута Кристиан Пандер центрира в наказателното поле от фаул от ляво и бразилецът Фелипе засече с глава за 1:0.

Шалке натисна след почивката и в 52-ата минута Клаас Ян Хунтелаар получи пас в пеналта от Люис Холтби, финтира Фелипе и с прецизен удар прати топката в левия ъгъл за 1:1.

В 64-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат. Джърмейн Джоунс центрира от дясно и Холтби с глава вкара за 2:1. Хановер стигна до точката десет минути преди последния съдийски сигнал.

Новото попълнение Адриан Никчи засече отблизо пас по тревата на Ян Шлаудраф за крайното 2:2. Швейцарецът влезе малко по-рано като резерва и се разписа с първото си докосване.