Неймар вкара два гола за победа на Сантос

12:36
Неймар вкара два
гола за победа
на Сантос
Нападателят Неймар вкара два гола за победата на Сантос с 2:1 над Палмейрас в среща от бразилското първенство. Сантос изпитваше сериозни трудности до преди 10 дни, но след
завръщането на Неймар от олимпийските игри в Лондон постигна три поредни победи.

Палмейрас поведе с гол на Кореа в 40-а минута, но до почивката Неймар изравни след великолепно изпълнен пряк свободен удар от 30 метра. След час игра звездата на бразилския футбол отбеляза победния гол за Сантос с удар от 25 метра.

С този успех Сантос се изкачи на 9-о място с 26 точки от 19 мача, докато воденият от Луис Фелипе Сколари тим на Палмейрас е едва 16-и в таблицата.

В дербито на Рио де Жанейро Флуминензе победи Васко да Гама с 2:1. Тиаго Невеш вкара и двата гола за Флу, докато попадението за Васко падна след автогол на Гум. С тази победа Флуминензе събра 42 точки и се изравни на върха в класирането с Атлетико Минейро, който обаче има два мача по-малко. Васко да Гама е трети на 7 точки от върха.