Вратар спаси Лил от загуба в Ница

21:22
Вратарят Микаел Ландро направи серия от впечатляващи спасявания и помогна на шампиона за 2011 година Лил да стигне до равенство 2:2 като гост на Ница в мач от третия кръг на френското футболно първенство.

Така възпитаниците на Руди Гарсия останаха без поражение от началото на сезона и с 5 точки заемат петото място в подреждането. Ница, който не успя да вкара гол в първите си два мача в шампионата, вече е 13-и с 2 точки.

Крилото Димитри Пайет изведе гостите напред след асистенция на Флоран Балмон в 36-ата минута, но Неманя Пейчинович изравни две минути преди почивката след подаване на Алекси Босети.

Десет минути след почивката Ница стигна до пълен обрат с попадение на Ерик Ботеак, но след час игра Джибрил Сидибе изравни. До края домакините доминираха, но само брилянтният Ландро ги лиши от победата. Стражът на Лил отрази по невероятен начин удари на Босети, Ренато Сивели и на Ботеак.