Юношите ни завършиха наравно с Беларус

16:22
България завърши 1:1 срещу Беларус в третия си мач от група А на международния турнир по футбол за юноши до 16 години в Москва. Българските юноши стигнаха до точката след изравнителен гол на нападателя на Литекс Динко Митрев в третата минута на добавеното време.

Преди това Беларус поведе с попадение на Василев в 56-а минута. Българите бяха считани за фаворити, но мачът бе напълно равностоен. След като Беларус поведе, тимът на България упражни натиск, който даде резултат в сетния миг на мача, когато Митрев бе най-съобразителен в наказателното поле и съхрани шансовете на България за второто място в групата.

Така юношеските ни национали завършиха в групата с 4 точки след победа срещу Израел, загуба от Русия и равен с Беларус.