Тази вечер стават ясни 1/2-финалите в Купата на УЕФА

14:25
Тази вечер ще се изиграят реваншите от 1/4-финалната фаза в турнира за Купата на УЕФА, след които ще станат ясни и четирите участника на полуфиналите във втората по престиж клубна надпревара на Стария континент.

Отборът на Хамбургер обърна Манчестър Сити на свой терен и спечели с 3:1 първия четвъртфинален мач. Въпреки ранния гол на Стивън Айрланд още в първата минута, домакините в този мач успяха да вкарат цели три попадения, дело на Йорис Матайсен в 9-а, на Пьотр Троховски в 63-а и Паоло Гереро в 77-а минути. Така Хамбургер гостува в Манчестър с комфортна преднина и големи шансове за класиране на полуфинала.

Другият германски представител Вердер Бремен също постигна домакинска победа с 3:1, след като надделя над Удинезе. Диего се разписа на два пъти в 34-а и 67-а минути, а третото попадение за домакините бе на Уго Алмейда в 69-а минута. Голът за тима от Удине вкара Фабио Куалярела три минути преди края на срещата.

Отборът на Шахтьор Донецк пък надигра Олимпик Марсилия с 2:0 в първия четвъртфинален мач. Точни за украинците бяха Хубшман в 39-а и Джадсон в 65-а минути.

Първият мач между тимовете на Пари Сент Жермен и Динамо Киев, който се игра във Франция, завърши без отбелязването на гол.

Програма на реваншите от 1/4-финалите на турнира за Купата на УЕФА, които ще се играят тази вечер:

19:30 часа: Динамо Киев - Пари Сент Жермен

21:45 часа: Олимпик Марсилия - Шахтьор Донецк

21:45 часа: