България победи Израел на турнира за юноши в Москва

16:34
България победи Израел с 2:0 във втория си мач от група А на международния турнир по футбол за юноши до 16 години в Москва.

И двата гола за българите паднаха през първото полувреме. Даниел Димитров откри резултата в 16-а минута, а Ангел Максимов удвои в 30-а.

Двубоят бе равностоен, но българските юноши съумяха да реализират положенията си, докато тимът на Израел направи пропуски.

Отлични изяви имаше вратарят на България Димитър Митов, който на два пъти спаси опасни удари.

Така българският отбор спечели първа победа на турнира и запази шансове да се класира на финала.

Съставът на България: Митов, Мицаков, Купенов, Ташев, Алхусеин, Атанасов (77-Джумов) , Димитров (63-Минков), Краев (80-Пенчев), Митрев, Георгиев, Максимов.