Манчестър Юнайтед се класира за 1/2-финал след гол на Роналдо

23:35
Манчестър Юнайтед успя да победи с минималното 1:0 отбора на Порто в среща реванш от 1/4-финалната фаза на Шампионската лига и с общ резултат 3:2 се класира за 1/2-финала, където ще срещне Арсенал.

Така важното попадението за гостите бе отбелязано от Кристиано Роналдо, който със страхотен шут от около 25 метра направи безпомощен вратаря на домакините Елтон.

Двубоят на "Ещадио До Драгао" бе наблюдаван от около 50 хил зрители. Българският нападател Димитър Бербатов започна като титуляр в стартовия състав на сър Алекс, като в нападение си партнира с Уейн Рууни. Капитанът на националния ни отбор отстъпи своето място на терена в 68-а минута, когато бе заменен от Луиш Нани.

През първото полувреме чистите голови положения пред двете врати липсваха. Райън Гигс имаше най-добрата възможност за "червените дяволи", но Елтон бе на своето място и изби. В състава на "драконите" контузия получи капитанът Лучо Гонзалес,  който бе заменен от Мариано в 29-а минута.

През втората част Юнайтед предложи организирана игра в защита и контраатакуващ стил в нападение. Добра възможност се откри пред Димитър Бербатов в началото на второто полувреме, но ударът му бе спасен от Елтон. В 79-а минута се откри и най-добрият шанс за домакините да изравнят резултата. Ван дер Саар не се намеси добре при изпълнение на ъглов удар, но защитникът Роландо не успя да отбележи след удар с глава.

На 1/2-финала в Шампионска лига Манчестър Юнайтед ще срещне отбора на Арсенал.

Порто - Манчестър Юнайтед - 0:1

0:1 - Роналдо - 6 мин.

Порто: Елтон Да Силва - Сисоко, Бруно Алвеш, Роландо, Сапунару (Коща \'80)- Фернандо, Раул Мейрелеш, Лучо Гонзалес (Мариано \'29), Лисандро Лопес, Родригес (Фариас \'63) - Хълк

Манчестър Юнайтед: Едвин Ван дер Саар - Джон О\'Шей, Рио Фърдинанд, Неманя Видич, Патрис Евра - Андерсон (Скоус \'78), Карик, Райън Гигс, Роналдо - Рууни, Бербатов (Нани \'68)

Видео от мача ТУК!!!

xumuk
16.04.2009 11:35

bacardy_breezer и миналия сезон Барса показа страхотен футбол,но само сас него си остана

xumuk
16.04.2009 11:32

аре стига с тва 4е Юнаитед играели слабо грозно и все биели изма4ено с по 1 гол!някои бе6е казал,,вси4ки отбори играят добре но Германия са на финал,,,при Ман4о нещата са сащите.догодина ще се помнят само шампионите,а Юнаитед продалжават да пишат история!

bacardy_breezer

крис100 и какви фаворити остават Юнайтед? За кое - да спечелят ШЛ ли са фаворити?Казваш ,че първия мач били изморени (незнам от какво ,но както и да е ) ,а щом Порто е смешен отбор ,защо се измъчихте и с 1 единствен гол ги отсранихте?Я сравни играта на Юнатйед с тази на Барса и си направи изводите ако това е финала какъв резултат ще има - 3:0 за Барса (може и повече) .Но нека да не отписваме и Арсенал *wink*

kri100
16.04.2009 11:02

както казах след първия мач още Юнайтед продължават, но на всички хейтари, които мразят Манчестър и Бербатов не им се вярваше! Порто са смешници просто дяволите бяха изморени първия мач! А тези дето мразят могат да продължават да си мразят, и да пишат ''манчо'', ''санчо'' тва е положението Манчестър си остават фаворити!!!

javamaniac
16.04.2009 11:01

А тва, че мачът бил уговорен е пълна глупост. *erm*

javamaniac
16.04.2009 10:59

paco_kl, bTV откъде да знаят дали мачът ше е скучен? Все пак си имаше интрига, а за Арсенал беше почти сигурно, че ше бият. Иначе съм напълно съгласен, че Манчестър може и да не са на финал. Силно се надявам, че завръщането на Фърдинанд в защита ще помогне на Манчо, щот до скоро бяха пълна скръб в тая зона. Очаквам да се получат интересни мачове между Ман. Юн. и Арсенал - тва си е класика. Мисля, че Челси ще бъдат другите финалисти.

Julien
16.04.2009 09:38

Мача бил наредба rofl тоя пък другия наредби *joking* и идвали Барса кво да напраим ,че идват *lol*

popi84
16.04.2009 09:17

Тва беше наредба, вярно мач с мач не си прилича, но в Манчестър да вкараш 2 гола а у дома при 0-1 да играеш все едно водиш за мен си е чиста проба подигравка с феновете. По тъп и по явен мач от тоя нямаше. Все едно гледах, Славия-Сливен. И заради тоя Г/Г изгубих 500лв.Д..а и нещастниците. *evil*

paco_kl
16.04.2009 08:15

искам да отправя една молба към БТВ.като има такива скучни мачове да не ги излъчвате.да бяхте излъчили арсенал и виляреал!и без това беше техен ред,показвате предпочитания!не трябва така да се отнасяте с другите четвъртфиналисти.и да не забравя-БАРСА С КУПАТА.и не бързайте да слагате ман.ю. на финал

rumenn
16.04.2009 08:10

само ме е яд че митко не направи нищо но все пак ще бьдем на финал барса пазисе идва юнаитед

16.04.2009 07:37

Добре кво толко се радват феновете на Юнайтед ?Ебати смешната победа *sick* Хубаво ще отидете на финал, но там чака Барса и нали знаете кво ще стане ...Ще има унизителен резултат на финала....

hrasta
16.04.2009 07:25

Незаслужена и измъчена победа за УНАЙТЕД,от ваште типичните победи с по един гол разлика.Сигурен съм че арсенал ще ви затруднят повече.

PRI_A_TEL
16.04.2009 02:11

Пълна скука, инъче беше интересно да гледаме Кристиано Роналдо като център нападател, а Бербатов като атакуващ халф. Странна работа, леко неефективна, но този гол просто си беше като за 5 титли.

NAZARETH
16.04.2009 01:45

М. Юнайтет непозволи на Порто да победи, Бербатов подаваше с гръб към целта, а Роналдо е много много голям.

cobain
16.04.2009 00:33

просто няма такъв гол,брилянтен Роналдо(the best)Арсенал са следващите...!!!

vladislav4o
15.04.2009 23:53

Мача наистина беше много скучен но не се эаслепявайте от вчерашния страхотен мач.Много добре энаете , че сме виждали и Челси и Ливърпул да прават такива мачове!

dreadlord
15.04.2009 23:52

Еми Манчерсър играха малко по добре днес и заслужено победиха.Надявам се да станат поне 2 добри мача с Арсенал, на които ние неутралните фенове да се накефим след като ни отпадна отбора след снощната драма *sad*

plamkisa
15.04.2009 23:50

С подобна игра Юнайтед нямат никакъв шанс да запазят титлата си в ШЛ *wink*

deko1991
15.04.2009 23:48

нито съм от Порто нито от Юнайтед но от това което видях мисля че мача трябваше да е х 1 гол не дава голямо превазходство и силите бяха изравнени

mu4a4o
15.04.2009 23:47

За бербо ли? Не беше най-силният му мач, но определено беше най-добрият му мач за последните 2 месеца! Дано си върне формата скоро!!! Вива МАн Ю!!!

Aeonflux
15.04.2009 23:45

Благодаря Ви Манчестър Юнайтед!Ето,че защитата се завърна в почти оптималната си форма!Уникален мач и гол на Роналдо!Айде успех на 1/2 финала!Дано направим дубъл!

paunQ

Какво ще кажете за Бербатов? Според мен изигра най-силния си мач от началото на сезона... *sick*

xumuk
15.04.2009 23:41

искам да кажа-МАИНАТА НА ВСИ4КИ КОИТО БЯХА ОТПИСАЛИ МАН.ЮН!аре пи6ете сега жалките си коментари колко голям отбор са Порто,ква невероятна игра имат и как никои англииски отбор не е пе4елил на техния стадион!

Palko
15.04.2009 23:40

Порто полуфинал ама айде да не е днеска *smile* Глори глори Ман.Ю

BoBi_Levskara
15.04.2009 23:39

Честито на всички фенове.Сложихме край на каръка на стадиона на Порто.GLORY GLORY MAN UNITED. *beer*

Crissstiano

Браво на Кристиано,голям гол днес той направи разликата,а пък на тоя Сисоко дето каза че щял да го опази каква мазна мрежа му направи *sick*

shark2009
15.04.2009 22:59

Бербатов шампион але але , Бербо президент але але але. Играл съм го тоя мач нема да ви кажа как да не е на карък *joking*

xumuk
15.04.2009 22:42

тоя педал садията недаде 4 4исти фала в полза на Юнаитед,2 от тях пред наказателното поле на Порто.....

15.04.2009 21:31

Евала.Давай Бербо ама не се напрегай толкова-1 гол може,че съм го прогнозирал X.Сложил съм 1 на 1 *smile*