Мораеш бележи при хикс, Димитров, Нелсън и Зе Суарес също в игра

09:55
Отборът на Металург Донецк завърши 1:1 с гостуващия Таврия в мач от шестия кръг на футболното първенство на Украйна.

В шестата минута на двубоя вратарят на Таврия Сергей Погорелий бе изгонен заради нарушение срещу бившия играч на ЦСКА Жуниор Мораеш в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, а бразилецът беше точен за 1:0.

В 89-а минута Сергей Назаренко също от дузпа донесе точката за Таврия. Велизар Димитров започна като титуляр за домакините, но беше сменен в 60-та минута от Константинос Макридис.

Цял мач за Металург игра бившият футболист на ЦСКА Грегъри Нелсън, а Мореаш и бившият играч на Левски - Зе Суарес бяха заменени през втората част.

В класирането Металург Донецк е 13-то място с пет точки актив, а начело е Шахтьор Донецк с 15 точки и мач по-малко.