50 хиляди гледаха Рейнджърс в мач от четвърта дивизия

21:40
Глазгоу Рейнджърс, който бе изпратен в четвърта шотландска футболна дивизия заради финансови проблеми, може да се гордее със своите запалянковци: днес на стадион "Айброкс Парк" имаше 49 118 запалянковци на мача от четвърта дивизия.

"Днес гишетата бяха затворени. Това е свидетелство за лоялността и ангажираността, която вие имате към Рейнджърс.

Благодаря ви на всички", каза генералният директор на клуба Чарлс Грийн на запалянковците на стадиона.

В първия си домакински мач в четвърта дивизия /най-ниското ниво на шотландския футбол/ Глазгоу Рейнджърс победи Ийст Стърлинг с 5:1 с три гола на Анди Литъл.

Глазгоу Рейнджърс, основан през 1872 година, е бил 54 пъти шампион на Шотландия по футбол, 33 пъти е печелил купата на Шотландия и веднъж купата на носителите на националните купи - през 1972 година.