Втори пореден успех за Пирин Гоце Делчев в А група

20:21
Пирин Гоце Делчев победи Ботев Враца с 2:1 на стадион "Христо Ботев" и така абсолютният новак в елита е с пълен актив от 6 точки след първите си два мача в "А"-футболна група.

В 15-та минута Селесте проби по лявото крило и центрира по земята. Топката попадна в полузащитника-ветеран Илия Илиев, който от точката на дузпата я изпрати неспасяемо във вратата на гостите - 1:0 за Ботев Враца.

В 28-та минута гостите изравниха: след груба грешка на вратаря на врачани Христо Митов, който не успя да избие топката, Драги Коцев с глава изпрати топката в празната врата - 1:1.
В 36-та минута Мирчев извърши нарушение в наказателното поле и главният съдия Стефан Спасов отсъди дузпа. От бялата точка Румен Лапантов бе точен - 2:1 за Пирин Гоце Делчев.

Точно преди шест дни Румен Лапантов, отново от дузпа, вкара историческия първи гол в А група за абсолютния новак Пирин Гоце Делчев в домакинския мач с Миньор Перник. . .

В 50-та минута врачани бяха много близко до изравняването: Иван Минчев излезе сам срещу Абди Абдиков, но стреля много неточно. Така последният съдийски сигнал
на Стефан Спасов прозвуча при резултат 2:1 за Пирин Гоце Делчев.