Лил тръгна с равенство на новия си стадион (видео)

10:28
В първия мач на новия си модерен стадион отборът на Лил записа равенство 1:1 с Нанси.

За двубоя от втори кръг на Първа лига бяха продадени 40 000 от възможни 50 283 билета и пред почти пълни трибуни Лил, определян от специалистите като основен конкурент на Пари Сен Жермен за титлата, допусна гол в 32-ата минута, автор на който стана Джамел Бакар. Домакините върнаха попадението две минути преди края на полувремето, когато точен бе Саламон Калу. В последните 10 минути Лил играха с човек повече (червен картон на Бенжамин Муканджо), но не успяха да стигнат до пълен успех.

Лил стартира новия сезон миналата седмица с победа над Сент Етиен с 2:1. Шампионът Монпелие гостува днес на Лориен, а Пари Сен Жермен играе с Аячо навън в неделя.