Пенев: Надиграхме Кипър по всички показатели

00:06
След победата с 1:0 над Кипър в приятелски мач по футбол селекционерът на българския национален отбор Любослав Пенев каза пред камерите на БНТ:

"Аз съм много доволен от мача. Тактически доминирахме и през деветдесетте минути, имаше много добра организация в играта ни и логично мачът завърши 1:0 за нас. Доволен съм от всички, независимо кой колко минути е бил на терена.

Бяхме определено по-добрият отбор и надиграхме Кипър по всички показатели. Създадохме шест-седем положения пред вратата на Кипър, който бе почти изцяло затворен в своята половина".

На въпрос на телевизионната репортерка Антония Близнакова за предстоящия старт в световните квалификации срещу Италия на 7 септември в София, Любослав Пенев отговори:

"Отсега да не мислим за Италия. Тепърва трябва да анализираме този мач, има две-три
седмици, през които момчетата ще са в клубовете си".