Байерн срази Борусия и спечели Суперкупата (видео)

23:04
Байерн Мюнхен спечели Суперкупата на Германия след като победи на своя стадион първенеца Борусия Дортмунд с 2:1.

С успеха Байерн прекъсна слабата си серия от пет поредни загуби срещу жълто-черните. Също така баварците спечелиха Суперкупата за рекорден четвърти път.

Новото попълнение на мюнхенци Манджукич откри резултата още в 6-тата минута, а Мюлер 5 минути по-късно удвои преднината на домакините. Левандовски върна интригата в 75-тата минута, бележейки за Борусия, но силите на дортмундци не стигнаха за обрат и така Байерн триумфира.

Съставите на двата тима:

Байерн: Нойер, Лам, Данте, Боатенг, Чан (70-Бадщубер), Луис Густаво, Кроос, Робен (85-Шакири), Мюлер, Рибери (80-Тимошчук), Манджукич

Борусия Дортмунд: Вайденфелер, Пишчек, Суботич, Хумелс, Шмелцер, Гюндоган, Лайтнер (64-Гьотце), Блашиковски (71-Шибер), Ройс, Гроскройц (64-Перишич), Левандовски