Монпелие не победи у дома 9 от Тулуза (видео)

10:04
Шампионът Монпелие завърши наравно 1:1 като домакин на Тулуза в мач от първия кръг на френската Лига 1. В първия двубой за новия сезон бяха показани общо три червени картона и бяха извършени 42 нарушения.

В 34-ата минута изненадващият първенец за 2012 година Монпелие поведе в резултата с гол на сенегалския нападател Сюлейман Камара, възползвал се от подаване на Джон Утака. Само пет минути по-късно домакините останаха с 10 души на терена заради червен картон на Джамели Саихи, показан заради грубо нарушение срещу Франсоа Сирие. В 72-ата минута завършилият на осмо място през миналия сезон тим на Тулуза изравни след центриране на Серж Орие и точен удар с глава на Висам бен Йедер.

До края на срещата Тулуза остана с девет души на терена, след като Адриен Регатен и Серж Орие получиха червени картони съответно в 73-ата и 84-ата минута на двубоя.

Фаворит за титлата през настоящия шампионат е Пари Сен Жермен, който похарчи над 100 милиона евро за трансфери през лятото.