Канада спечели бронз във футболния турнир (видео)

18:27
Даяна Мейтсън се разписа в добавеното време и осигури победата с 1:0 в полза на Канада срещу Франция в мача за третото място във футболния турнир за жени на олимпийските
игри.

Французойките доминираха изцяло през второто полувреме, но канадският отбор изненадващо достигна до решителното попадение след края на редовните 90 минути.

Мейтсън се възползва от грешка в отбора на Франция и вкара топката във вратата във втората
минута на добавеното време.

Първото полувреме премина спокойно и без опасни ситуации пред двете врати. След почивката френският състав изпусна да реши изхода от мача, като на два пъти топката срещна гредите на вратата на Канада след удари на френските състезателки.

Канадският отбор ще пътува над 100 мили от Ковънтри до Лондон, за да получи бронзовите си олимпийски медали.

Това ще се случи след финалния мач между САЩ и Япония, който ще се играе на "Уембли" по-късно днес.