Вердер надви Борусия Дортмунд след дузпи

23:37
Вердер спечели „Лига Тотал Къп”, побеждавайки на финала Борусия Дортмунд след изпълнение на дузпи. В редовното време мачът завърши 3:3, като бременци поведоха с 2:0 чрез Фулкруг и Мехмет Екичи още до петата минута. В десетата зелените пак празнуваха, но за кратко - голът на Лукимия бе отменен заради засада.

Шампионът от Дортмунд се върна в двубоя в 22-ата минута благодарение пряк свободен удар, изпълнен от Марко Ройс, а само след още 150 секунди жълто-черните вече водеха с 3:2 след два бързи гола на Роберт Левандовски.

Аарън Хънт изравни за бременци от дузпа десетина минути, след като замени Кевин Де Брюин, а в добавеното време Мориц Лайтнер изпусна отлична възможност да донесе победата на Борусия, стреляйки над вратата от няколко метра.

Така се стигна до изпълнение на дузпи и както и срещу Байерн преди ден, играчите на Вердер демонстрираха по-здрави нерви. Волф спаси удара на Гроскройц, а Прьодл реализира победната дузпа за успеха.