ПСВ взе Суперкупата, Манолев не игра

22:30
ПСВ Айндховен взе Суперкупата на Холандия, след като надви с 4:2 Аякс. Българският национал Станислав Манолев не попадна в групата за двубоя на ПСВ и дори не пътува за Амстердам със съотборниците си. Марк ван Бомел изведе тима от Айндховен с капитанската лента и само за 12 минути Ола Тойвонен и Джърмейн Ленс направиха резултата 2:0. В края на първото полувреме Аякс върна едно попадение, но бърз гол на Тойвонен след почивката направи резултата 3:1.

Марсело си вкара автогол четвърт час преди края и върна надеждата за гранда от Амстердам, но Вийналдум в края сложи точка на спора – 4:2.

Така Дик Авдокаат започна с успех повторния си престой начело на ПСВ. „Чух някой да казва, че това е 17-я трофей, който съм спечелил. Признавам си – не знам дали е така. Но е важно, че победихме, защото ще започнем много по-уверено първенството”, коментира Адвокаат.