Юнайтед с реми срещу Волеренга без сър Алекс и Бербо

19:27
Манчестър Юнайтед завърши наравно 0:0 като гост на норвежкия Волеренга Осло в приятелски мач. Димитър Бербатов не влезе в игра за ексшампиона на Англия, като в нападение титуляри бяха Уейн Рууни и Дани Уелбек. Като резерва след почивката се появи и Хавиер Ернандес.

Българският нападател изкара всичките 90 минути на двубоя на резервната скамейка.

В този мач 19-кратните шампиони на Англия не бяха ръководени от мениджъра си сър Алекс Фъргюсън, който в момента е в Манчестър.

Медиите в Англия прогнозират, че отсъствието на шотландеца е свързано с трансфера на бразилския национал Лукас Моура. В момента Моура е с отбора на Бразилия на олимпийските игри във Великобритания. На 7 август селесао ще играе с Република Корея на полуфиналите на олимпиадата, а мачът е на стадион "Олд Трафорд" в Манчестър. Пресата в Англия дори се шегува, че това ще бъде първият от много двубои на 19-годишния Моура в дома на Манчестър Юнайтед.