Шампионът на Аржентина започна новия сезон с щастлива победа

12:33
Шампионът от миналата година в Аржентина Арсенал Саранди започна с щастлива победа новото първенство. На собствен терен тимът се наложи с 1:0 над Унион де Санта Фе, като единственото попадение беше автогол на Оскар Лимия в 9-ата минута.

От тази година има малка промяна в първенството на Аржентина. То остава на два етапа, които обаче няма да носят имената Клаусура и Апертура, а вече ще бъдат наричани Инисиал и Финал. Победителите в двата етапа ще играят решителен мач за титлата Супершампион.

Победителят от миналогодишния турнир Апертура - Бока Хуниорс, беше пометен с 0:3 при гостуването си на Килмес. Мартин Каутеручо вкара два гола за домакините в 12-ата и в 85-ата минута, а Пабло Гарние добави трети в 61-ата.

В другите срещи от 1-ия кръг: Велес Сарсфийлд- Архентинос Хуниорс 3:0, Расинг- Атлетико Рафаела 1:1, Колон- Ланус 1:0, Нюелс Олд Бойс- Индепендиенте 3:0.

Тази нощ първи мач след завръщането си в Примера играе Ривър Плейт- домакинство на Атлетико Белграно.