Вратар закопа своите в 94-та минута след фенска гавра (видео)

16:40
Миналият четвъртък Войводина победи Рапид Виена с 2:1 в първа среща от 3-я квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Така сръбският участник си осигури минимална преднина преди реванша на австрийска земя.

Успехът на тима от Нови Сад породи доста дискусии, след като в 94-ата минута на срещата футболистите на Рапид Виена се превърнаха в жертва на машинация, в резултат на която получиха втори гол във вратата си.

Секунди преди края на мача домакините, които водиха в резултата с 1:0, получиха право да изпълнят свободен удар от опасно разстояние пред наказателното поле на австрийците. Впоследствие центрираната топка се озова в ръцете на стража на зелено-белите, но точно тогава от трибуните на стадиона прозвуча подвеждащ сигнал. Вратарят на Рапид Виена обаче неправилно интерпретира куриозната ситуация и хвърли коженото кълбо в краката на противников нападател с мисълта, че главният рефер е отсъдил нарушение в полза на неговия тим. Логично Милан Божович нямаше какво друго да направи, освен да прати топката в мрежата на Рапид Виена за 2:0.
В следващата атака обаче Дени Алар върна надеждите на австрийците, след като реализира за 2:1.