Канада се разправи с Великобритания при жените

00:07
Тимът на Канада стана последният полуфиналист на олимпийския футболен турнир за жени, след като победи с лекота Великобритания с 2:0. Головете за тима от северна Америка реализираха Жоней Филиньо в 12-ата минута след корнер и Кристин Синклеър в 26-ата минута, директно от пряк свободен удар. За Синклеър това бе 140-ото попадение за националния отбор.

Така вече са ясни и полуфиналите на турнира при дамите. Канада се изправя срещу трикратния олимпийски шампион САЩ в изцяло американски сблъсък в понеделник вечер на „Олд Трафорд”. По-рано в понеделник световният шампион Япония играе срещу третите от Мондиал 2011 – Франция. Мачът е на „Уембли”.