Пирин Гоце Делчев направи равенство с Беса

13:20
Новакът в българската "А" група Пирин Гоце Делчев и новакът в албанския елит Беса завършиха наравно 1:1 контролна среща, играна на терена на хотелския комплекс "Пири" край Банско.

Албанците поведоха в 65-ата минута чрез Фарид Джани, а три минути по-късно Виктор Шишков изравни. Той получи хубаво извеждащо подаване от Атанас Дреновички и елегантно прехвърли вратаря на албанците.

Мачът за Пирин Гоце Делчев пропуснаха Румен Лапантов и Драги Коцев. Последният пътува до Пловдив, където окончателно оформи документите си за преотстъпването си в Пирин Гоце Делчев. Дебют за неврокопчани направи опитният нападател Анатоли Тодоров, който за последно игра в Локомотив Мездра. В края на първото полувреме главният съдия Ивайло Стоянов показа червен картон на Григор Георгиев, но по взаимна договорка между двата отбора вместо него влезе друг футболист.

В събота двата отбора ще играят контроли с грандовете в българския футбол. Беса ще срещне ЦСКА, а от 19.30 часа Пирин Гоце Делчев ще гостува на Левски на стадион "Георги Аспарухов".