Селесао на 1/4-финал на Игрите (видео)

18:47
Устремилият се към първо олимпийско злато тим на Бразилия се наложи над Нова Зеландия с 3:0 в мач от група "С" на турнира по футбол в Лондон.

Големият фаворит за титлата се нуждаеше от само точка, за да си гарантира първото място в групата, но подходи много сериозно към срещата и в 30-ата минута Бразилия вече водеше с 2:0.

Резултатът бе открит от защитника на Порто Данило в 23-ата минута, а нападателят на Интернасионал Леандро Дамиао удвои преднината в 29-ата. Третият гол падна след центриране от пряк свободен удар и негов автор стана халфа на Тотнъм Хотспър Сандро (51`). Голямата звезда на Порто Хълк не взе участие в мача, тъй като е застрашен от наказание. Неймар бе на терена 75 минути, но за първи път от началото на турнира не успя да се разпише. 1/4 час преди края Селесао остана с десет души, след като защитникът Алекс Сандро получи два жълти картона в 71-ата и 77-ата мин., вторият за симулация в наказателното поле на новозеландците.

Дори и с човек по-малко южноамериканците не отстъпваха на съперника си и не му позволиха да отбележи и почетно попадение.

Мачът се игра на стадиона на Нюкасъл "Сейнт Джеймсис Парк". В предните си срещи възпитаниците на треньора Мано Менезеш победиха Египет с 3:2 и Беларус с 3:1. Бразилия е най-успешната нация във футбола и не е печелила единствено Олимпиада.