Левски остана на 4-то място на турнира в Прага

09:47
Юношите старша-възраст на Левски (набор 1994 г.) завършиха на четвърто място в силния международен турнир за купата на Централна и Източна Европа - CEE Cup в Прага.

Възпитаниците на треньора Викторио Павлов загубиха в последния мач от унгарския Вашаш с 2:4 в двубой за 3-4 място. Унгарците поведоха с 1:0 в 12-та минута, но сините обърнаха резултата с два гола на Кристиан Димитров в 23-та и 50-та минути. Унгарските футболисти успяха да изравнят в 58-та минута, а в 79-та и 83-та минути вкараха още две попадения за крайното 4:2 и заеха третото място в турнира.

Левски завърши на първо място в предварителна група "А" след 4:1 срещу Бохемианс 1905 (Чехия) и 3:3 срещу ФК Сараево (Босна и Херцеговина), а на полуфинал загуби от Млада Болеслав (Чехия) след 2:2 в редовното време и 4:5 след изпълнения на дузпи.

Финалът на турнира е днес и ще противопостави чешките Спарта Прага и Млада Болеслав