Лион взе Суперкупата на Франция (видео)

09:40
Олимпик Лион спечели Суперкупата на Франция с победа 4:2 над Монпелие след изпълнение на дузпи. В редовното време двата тима завършиха наравно 2:2, като Джими Брианд се възползва от асистенция на Александър Лакацет, вкара за 2:2 и върна Лион в мача в 77-ата минута.

При изпълнението на 11-метровите удари отново Бриан имаше основна заслуга за победата на Олимпик, реализирайки решителната дузпа. Вратарят Уго Лорис се отличи с
два спасени удара от бялата точка.

Преди това Джон Утака изведе Монпелие напред в резултата в 27-ата минута, но Бефетимби Гомис изравни секунди преди края на първото полувреме. Емануел Ерера отново даде аванс в полза на Монпелие в 56-ата минута, вкарвайки за 2:1 от дузпа. В 77-ата минута Джими Бриан изравни, а само 120 секунди по-късно Марко Естрада получи червен картон и остави френския шампион в намален състав до края на двубоя.

Това беше четвърта поредна година, в която мачът за Суперкупата на Франция се играе в друга държава, а именно в САЩ. Олимпик Лион спечели трофея за осми път в историята си.