Голов хикс на \"Вила Парк\", Стенли изработи дузпа

17:57
Астън Вила и Евертън завършиха 3:3 на "Вила Парк" в атрактивен мач от 32-я кръг във Висшата лига. Българският национал Стилиян Петров игра 90 минути за своя тим и изработи дузпата за изравнителния гол на домакините.

Двубоят започна равностойно, но в 19-а минута Маруан Фелайни получи хубав пас на метри от вратата на "бирмингамци" и откри резултата в полза на "карамелите". Четири минути по-късно Тим Кейхил утежни положението на Вила с втори гол за своите.

Двигателите на домакините Гарет Бари и Стилиян Петров бяха спрени от халфовете на гостите и Астън Вила не успя да създаде нищо опасно пред Тим Хауърд до 30-а минута. В 33-а обаче Джон Карю се възползва от едно разбъркване пред вратата на Евертън и намали на 1:2. До почивката домакините се активизираха, но не успяха да изравнят.

Второто полувреме започна чудесно за Евертън и в 54-а минута Стивън Пиенар овладя една топка на границата на наказателното поле, обърна се и прониза Брад Фридъл за 3:1.

Вила обаче реагира мигновено и минута по-късно Джеймс Милнър от пряк свободен удар върна един гол за своите. В 67-а Стилиян Петров бе съборен в наказателното поле на "карамелите" и реферът свири дузпа. Гарет Бари бе безпощаден и изравни – 3:3.

До края Вила имаше добри възможности да стигне и до победата, но в крайна сметка срещата завърши без победител.