Япония изненада Испания (видео)

19:27
Япония се наложи с 1:0 над Испания в първа среща от група "D" на олимпийския футболен турнир за мъже. Единственото попадение вкара Юки Оцу през първото полувреме, а тази победа на японците сложи сянка върху амбициите на Испания да добави и олимпийската футболна титла във витрината си.

По-рано днес в мач от същата група Хондурас и Мароко завършиха 2:2, въпреки че африканците завършиха с десет души. Испания завърши мача с 10 души заради червения картон на централния защитник Иняго Мартинес, който спря непозволено Кенсуке Нагай при чиста голова възможност. През първата част Оцу наказа неразчетено построяване на защитата на испанците и вратаря Давид де Хеа. След червения картон на Мартинес обаче японците контролираха темпото на терена и дори можеха да стигнат до втори гол.

Така Япония излезе начело в групата с 3 точки, пред Хондурас и Мароко по 1, а Испания е с 0.

В първа среща от група "В" на мъжкия футболен турнир Мексико и Република Корея не успяха да си отбележат голове. По-късно днес от тази група играят Габон и Швейцария.