Банско надви Спартак Плевен в контрола

14:55
Втородивизионният Банско победи новака в единната "Б" група Спартак Плевен с 3:1 в контролна среща в Добринище.

Възпитаниците на Йордан Самоковлийски откриха резултата още в деветата минута, когато Петър Тончев центрира от корнер и Калоян Стоянов с глава засече в мрежата.Три минути по-късно Антон Паликрушев от плевенчани си вкара ефектен автогол, след като при опит да върне към вратаря Васил Тодоров го прехвърли и топката влезе в мрежата. В 78-ма минута Банско направи аванса си класически. Изстрел на Благой Наков беше избит от стража на Спартак, но Вайс Кьосов направи добавка отблизо за 3:0. В 82-рата минута Кьосов със страхотен шут разтресе напречната греда. Минута по-късно след груба грешка на резервния вратар на Банско Александър Стоянов Владислав Василев от Спартак успя да намали резултата.

В този мач за Банско не взеха участие Венцислав Бенгюзов и Калоян Попев заради здравословни проблеми, а Руслан Иванов е на проби в Гърция ако не подпише договор с местен тим, ще се завърне отново в Банско.