Дюделанж хвърли бомбата в ШЛ и отстрани Залцбург след драма (видео)

22:41
Дюделанж хвърли бомбата в квалификациите за Шампионска лига, след като отстрани абсолютния фаворит Ред Бул Залцбург.

Скромният тим от Люксембург спечели първия мач с 1:0, а в реванша тази вечер загуби с 3:4, но с повече голове на чужд терен продължава напред, като по този начин за първи път в своята история стигна до трети квалификационен кръг в Лигата.

Австрийците бяха неприятно изненадани в 26-а минута, когато Дюделанж поведе. Янчер обаче изравни две по-късно, а в 37-а Хинтерегер направи обрата пълен.

Три минути след началото на втората част Йоаким изравни и направи задачата на домакините изключително трудна. В 57-а пък авторът на първия гол за гостите Стейнмец вкара за 2:3. Драмата бе пълна и с голове на Силва и Сарате, Залцбург обърна до 4:3, но не успя да стигне до така необходимото пето попадение, въпреки че гостите бяха останали с човек по-малко в 74-ата минута.