Очаквана победа за Барса, Виляреал потъна у дома

09:18
Барселона очаквано спечели домакинството си на Рекреативо с 2:0 и продължава да бъде убедителен лидер в Примера.

Още в първата минута Андрес Иниеста се възползва от центриране на Тиери Анри и откри в полза на "каталунците". Вторият гол за тима на Пеп Гуардиола падна чак в 67-а минута, когато защитник на гостите се опита да пресече пас на Иниеста, но си отбеляза автогол. В 79-а минута Лионел Меси можеше да направи резултата класически, но пропусна отсъдената дузпа. Гостите успяха да върнат едно попадение малко преди края, но голът им бе отменен заради засада.

След победата, Барселона вече има 75 точки, с 9 повече от втория Реал, който играе днес.

В другия, мач игран късно снощи, Малага изненада неприятно Виляреал и спечели гостуването си на "жълтата подводница" с 2:0.