И Мораеш не помогна на Металург, Занев и Вальо Илиев бият

11:31
Бившият футболист на Левски Зе Соарес отбеляза единственото попадение при изненадващата домакинска загуба на Металург Донецк с 1:2 от Заря Луганск в мач от 2-я кръг на украинското първенство.

Бразилецът изравни резултата в 31-а минута с удар от десетина метра, но Иля Галюза донесе успеха на гостите девет минути преди края.

За Металург не игра бившият нападател на ЦСКА Велизар Димитров, но като титуляр започна Жуниор Мораес, който беше сменен в 70-а минута от Данило.

Тимът от Донецк остава без спечелена точка.

Българските защитници Петър Занев и Валентин Илиев играха цял мач при успеха на Волин над гостуващия Ворскла с 1:0. Занев получи жълт картон две минути преди края, а единственото попадение реализира Даниел Суботич в 33-а минута.

Волин е седми с 4 точки. Лидер е Шахтьор с 6 точки, а още пет отбора са с пълен актив след първите два кръга.