"Българското дерби" в Лига Европа завърши наравно

21:31
Българският национал Александър Тонев игра 72 минути за Лех Познан при гостуването на Хазар Ленкоран (Азербайджан) във втория кръг от турнира Лига Европа. Мачът завърши 1:1 на стадиона в южния град Ленкерян, а за домакините пълни 90 минути прекара на терена левият бранител Радомир Тодоров, бивш играч на Черноморец, Нафтекс и Спартак Варна.

Двата отбора си размениха два гола в първите 20 минути, като домакините откриха чрез Бранимир Субашич в 9-ата. Матеуш Моджен изравни за гостите от Лех в 20-ата минута. Древняк от полския отбор получи втори жълт картон и напусна терена в 89-ата минута.

Малко преди края на първото полувреме Тонев се сблъска с Алвиз от състава на домакините, а в 72-ата отстъпи мястото си на Грегори Вилк.