Лудогорец отново срази Локомотив и взе нов трофей

22:19
Лудогорец победи с 3:1 Локомотив Пловдив във финала за Суперкупата на България. Мачът ще се игра на стадион Лазур в Бургас.

През миналия сезон отборът от Разград спечели дубъл, като във финала за Купата на България бе победен именно днешният съперник на зелените.

В 11-ата минута новото попълнение на шампионите Жуниор Кайсара вкара първия си гол за зелените. Бразилецът се разписа след страхотна комбинация, при която Гъргоров подаде към Марселиньо, който изведе Кайсара триково с пета сам срещу стража. Радостта на разградчани обаче бе кратка. В 12-ата минута Даксон изравни 1:1.Две минути преди края на полувремето Гъргоров изведе отново шампиона напред 2:1 и гол преднина за зелените на почивката.

През втората част смърфовете опитаха да изравнят, но не сполучиха, а в последната минута Марселиньо оформи крайното 3:1 и така Лудогорец записа исторически требъл.

Стартовите състави на двата тима:

Лудогорец: Голубович, Минев, Барт, Гулдан, Кейшара, Генчев, Костадинов, Стоянов, Иванов, Марселиньо, Гъргоров (к)