Хамбургер обърна Манчестър Сити, Мартин Петров остана на пейката

23:36

Хамбургер обърна Манчестър Сити на свой терен и спечели с 3:1 първия четвъртфинален мач от турнира за Купата на УЕФА.

Манчестър Сити започна вихрено срещата и след пробив на Робиньо отляво, и прецизно подаване Стивън Айрланд откри резултата още в първата минута. Домакините от Хамбургер не се стреснаха от лошия старт и в 9-а минута Йорис Матайсен с глава направи безпомощен Шей Гивън за 1:1. Троховски центрира брилянтно от корнер и за Матайсен не бе трудно да отбележи.

До почивката немският тим доминираше, но момчетата на Мартин Йол не успяха да вкарат втори гол.

През второто полувреме натискът на Хамбургер се усили и в 63-а минута реферът отсъди дузпа за домакините след игра с ръка на Майка Ричардс. Троховски хладнокръвно реализира за 2:1.

В 77-а минута влезлият като резерва Паоло Гереро остана непокрит в наказателното поле на Сити и оползотвори по прекрасен начин асистенция на Троховски за крайното 3:1.

Българинът Мартин Петров бе на резервната скамейка на "гражданите", но Марк Хюз реши да не го включва в игра.

Състави:

Хамбургер: Франк Рост, Йорис Матайсен, Марсел Янсен, Младен Петрич, Ивица Олич, Давид Яролим, Пьотр Троховски, Майкъл Гравгаард, Джонатан Питроипа, Колин Бенжамин, Денис Аого

Манчестър Сити: Шей Гивън, Майка Ричардс, Недум Онуоха, Пабло Сабалета, Стивън Айрланд, Шон Райт – Филипс, Робиньо, Ричард Дън, Уейн Бридж, Даниел Стъридж, Крейг Белъми

3:1 - Фабио Куалярела - 87нмин

Видео от Вердер - Удинезе може да видите ТУК!

Lucas_Podolski
10.04.2009 10:29

Мн силни отбори тази година! Шахтьор са мн добри с всичките бразилци - помните как измъчиха Барса и злощастно не се класираха за сметка на Спортинг! Вердер и Хамбургер ме изненадват много приятно, дано победителя от този полуфинал играе с Шахтьор на финала и победи!!

ziro
10.04.2009 08:57

Stefan_Tasev: Напълно се съгласявам с теб!
Едвам го издържах този мач... То бива бездарна работа ама БНТ-то са уля *evil* Ако не беше Марто на пеиката мисля че не бих издържал да го гледам... Беше ми любопитно дали ще влезне в игра и реших да догледам... "радио предаването" по БНТ!

shark2009
10.04.2009 02:04

Не съм свикнал да гледам мач по БНТ абе изобщо не съм свикнал да гледам БНТ *joking* ама си прав да ти кажа , по диема като си гледам мачове каде на каде по добре и като качество и с качеството и тръпката е по голяма ма кво да се прай *wink*

Stefan_Tasev
10.04.2009 00:12

Тези бездарници от канал 1 ми развалиха удоволствието от мача. По SAT 1 даваха същиуя двубой който беше перфектно заснет, но от канал 1 бяха отрязали двата края на картината вместо да я опънат както на кино и както бяха направили германците. Гостът в студиото обвиняваше оператора, а водещия гузно мълчеше защото знаеше, че вината е изцяло в БНТ. За капак преди началото на репортажите няква малоумна идиотка каза как е завършил мача Вердер - Удинезе точно преди да излъчатр негов репортаж. Няма такива малоумници! *evil*

angel_hi
09.04.2009 23:48

Пак казвам няма да има мн обрати във вторите мачове др седмица ясни са полуфиналистите според мен

angel_hi
09.04.2009 23:46

Жалко за Удинезе и Марсилия радвам се че Сити пада Германските отбори показват че не са слаби нищо че Бауер вчера падна мн лошо

shark2009
09.04.2009 23:42

3:1 Наистина не добър резултат за Сити , но в Англия според мен ще бъде малко по различно. Не знам за тоз Робинйо струват ли си сичките пари където са се дали *wink* замислям се ама май не струва ако беше картотекират Валери може би щеше да е по различно.

angel_hi

Германски полуфинал се очертава няма интрига само ПСЖ-Динамо са 0 на 0 дано Марсилия бие Шажтьор трябват 3 гола на 3-те отбора