Шахтьор почти се класира на полуфинал след 2:0 срещу Марсилия

21:19
Шахтьор Донецк надигра Олимпик Марсилия с 2:0 в първи четвъртфинален мач от турнира за Купата на УЕФА.

През първото полувреме играта беше нервна и накъсана, като често и двата отбора спираха противниковите атаки с тактически фаулове.

В 36-а минута Мамаду Нианг удари греда за Марсилия, като това бе първата стопроцентова голова възможност в мача.

Три минути по-късно чехът Томас Хубшман се възползва от грешка в защитата на французите и откри резултата.

През второто полувреме домакините от Донецк се разиграха и имаха превъзходство над своя съперник.

Нападателите на Шахтьор започнаха да комбинират по разкрепостено и в 65-а минута Луис Адриано проби по десния фланг, направи двойно със свой съотборник и изведе Джадсон на чиста голова позиция. За последния не бе трудно да вкара за крайното 2:0, което дава солидна преднина на украинския тим преди реванша на "Стад Велодром".

Шахтьор ДонецкОлимпик Марсилия - 2:0

1:0 - Хубшман - 39 мин
2:0 - Джадсон - 65 мин