Локо Пловдив победи поляци в поредната си контрола

21:14
Локомотив Пловдив победи полския клуб Легия Варшава с 2:1 в контролна среща по футбол, играна край австрийския град Залцбург.

Пловдивският тим беше по-добрият на терена и стигна заслужено до успеха, след като водеше и на почивката. Единственото попадение в първата част падна в 40-та минута, когато бразилският халф Даксон да Силва подаде страхотен пас към Ели Маркес от далечно разстояние, а той вкара без проблеми във вратата на полския гранд.

Легия стигна до изравняване след час игра, когато вратарят Баия допусна фатална грешка и позволи на Якуб Косецки да изравни.

Стражът се опита да дриблира, но топката му беше отнета. Въпреки нелепия гол, Локомотив се съвзе и стигна до победата. Точен за 2:1 беше Христо Спасов от дузпа в 74-та минута.