Равен между ФК Баку и Мура, Сараево вкара пет на Хибърниънс

22:40
Тази вечер се изиграха първите мачове от първия предварителен кръг на Лига Европа.

ФК Баку и НК Мура завършиха наравно 0:0 в Азербайджан.Домакините натискаха през целия мач, но се оказаха безсилни да пробият отбраната на своя словенски опонент.Победителят от този двубой ще играе срещу родните армейци във втория предварителен кръг на турнира.

ФК Сараево пък победи малтийския Хибърниънс с 5:2 като домакин. Босненците вкараха ранен гол във втората минута, но в 20-та минута гостите изравниха. Тринадесет минути по-късно с попадение на Соарес Хибърниънс осъществи пълен обрат. В последната минута на първата част домакините изравниха.

След почивката ФК Сараево напълно доминираше. В 52-та минута героят на Хибърниънс Соарес бе изгонен, след като направи нарушение, довело до дузпа в полза на домакините. Караматис вкара от бялата точка за 3:2.  Края на мача бе белязан с нови два гола за босненците, които почти си осигуриха класиране в следващия кръг.

Който продължи от тази двойка, ще срещне Левски.