Локо Пловдив завърши наравно с Ягодина

14:03
Локомотив Пловдив завърши 0:0 със сръбския отбор ФК Ягодина във втората си лятна контрола. В събота пловдивчани паднаха с 1:3 от Теута, а в днешната проверка бяха изпробвани трима чужденци. Това са Ели Маркес, който е опция за ляв защитник, както и Саламастракис. Втори пореден мач изигра и бразилският нападател Тасио.

Пловдивчани бяха по-активни в първите 30 минути на мача, като най-напред Жереми Родригес проби по дясното крило и центрира, но Здравко Лазаров се размина с топката. В 20-ата минута Даксон да Силва изстреля тупалка, но бившият вратар на Локомотив София Игор Бонджулич спаси. До края на първата част сърбите от Ягодина направиха една контра, но ударът беше спасен от вратаря Господинов. В първите 30 минути на втората част темпото беше доста ниско, като две опасности имаше за българския вратар Йордан Господинов, който обаче се справи. В последните 10 минути на срещата локомотивци се опитаха да стигнат до победата, но пропуски направиха Христо Златински, Георги Стефанов и Драги Коцев.

Състав на Локомотив Пловдив: Йордан Господинов, Жереми Родригес, Валери Георгиев, Саламастракис, Ели Маркес, Даниел Георгиев, Христо Златински, Сержиньо, Даксон да Силва, Здравко Лазаров, Тасио (второ полувреме: Минко Жилков, Йордан Тодоров, Георги Стефанов, Драги Коцев, Христо Спасов, Илиян Йорданов, Димитров, Станислав Маламов, Любомир Цеков)

снимка: lportala.net