Дел Боске: Франция нямаше нито едно голово положение

10:03
Победата ни над Франция е напълно заслужена, защото те нямаха нито едно истинско голово положение, сподели треньорът на Испания Висенте Дел Боске след успеха с 2:0 над Франция.

Ла Фурия се класира за 1/2-финалите, където ще играе с Португалия.

"Не мисля, че резултатът е несправедлив, защото те нямаха нито едно истинско голово положение. Ние контролирахме мача през по-голямата част. Тези срещи са наистина много интензивни и трябва да бъдеш наистина концентриран, за да ги спечелиш.Удобни мачове на европейско първенство няма и не може да има. Да, не беше лесно да победим Франция. Трябва да напомним и това, че ни предстои да играем срещу Франция и в квлификациите за Мондиал 2014. Ние достатъчно добре сме проучили този отбор. Да, в края на мача малко се уморихме, но това е нормално. Сега ще почиваме, ща направим всичко възможно, да възстановим силите си. За нас е минус това, че Португалия има два дни повече почивка. Освен това срещу Хърватия играхме в Гданск на голяма горещина. Това е още един минус", коментира Дел Боске.